רשימת קניות / סל קניות מומלץ / מדד

ניהול רשימת קניות באתר פרייסז.
בניית רשימת קניות עם אפליקציית פרייסז.


רשימת קניות

אחד הכלים השימושיים ביותר בפרייסז הוא רשימת הקניות המאפשרת לכם להכין את רשימת הקניות הפרטית שלכם. אין יותר צורך בפתקים ואין יותר סיפורים של שכחתי את הרשימה בבית.

היתרון הגדול בניהול רשימת הקניות בפרייסז הוא היכולת לשתף מספר אנשים ברשימת קניות אחת (דרך מסך "אני"). לדוגמא: שני בני זוג מנהלים חשבון בפרייס ורוצים לנהל רשימה ביחד. הוא מוסיף פיצוחים וזה מתווסף גם אצלה. היא מוסיפה את הבירות וזה מתווסף גם אצלו. ניתן לשתף מספר לא מוגבל של משתמשי פרייסז לניהול רשימה משותפת.

כמו כן, מי שאין ברשותו מכשיר סלולרי תומך, יכול להדפיס את רשימת הקניות, כפי שרואים בתמונה ששלחה לנו מירלה. ההדפסה מכילה את כל המוצרים מסל הקניות שלכם יחד עם המידע מהאתר שכולל שמות של מוצרים, תמונות, טווח מחירים, וספקים, באופן ברור וממויין לפי קטגוריות כך שכל המוצרים באיזור מסויים בסופר יהיו ברצף. כמו כן, ניתן להגדיר הדפסה מצומצמת יותר בצורת טבלה וללא תמונות.

בנוסף, פרייסז מאפשר לכם לקבל המלצה לגבי היכן כדאי לקנות ("סל קניות מומלץ"). בעזרת הנתונים שיש במערכת לגבי מחירי המוצרים בחנויות השונות, נוכל לומר לכם היכן, בסבירות גבוהה, יצא הכי זול. וכמובן שלא נשלח אתכם לצד השני של המדינה. בהנחה שתאפשרו את שירותי המיקום, פרייסז יציע לכם את הסל הזול ביותר מבין הסופרים באזור שלכם ברדיוס הולך וגדל.

בסוף רשימת הקניות יש כפתור"הערות נוספות" המאפשר להזין טקסט חופשי בסוף הרשימה.

סל קניות מומלץ

לאחר שיצרת את רשימת הקניות שלך, לחיצה על "המלץ לי על הסל הזול ביותר" בראש רשימת הקניות תחזיר רשימה של חנויות עם סיכום עלות הסל בסדר עולה ע"פ המחיר בהתבסס על הנתונים הקיימים במערכת.

המחיר המוצג לוקח בחשבון את עלויות המשלוח במקרה של רשתות אונליין כגון רמי לוי באינטרנט, מגה באינטרנט ושופרסל ישיר, תוך שקלול התנאים של הרשת להוספת דמי משלוח ביחס למחיר הסל.

המחיר מושפע גם מנתונים אשר המשתמש הגדיר במערכת עבור חברות במועדון לקוחות או החזקת כרטיס אשראי של הרשת.

במקרים בהם סל הקניות מכיל את מוצרי מותג הבית של רשת מסוימת, לא ימצאו מחירים עבור המוצרים הללו ברשתות האחרות. במקרה כזה, פרייסז לוקח את המחיר הממוצע של המוצר ועושה בו שימוש ברשתות האחרות עבור ההשוואה. לרוב זה אומר שלא יהיה הבדל בעלויות עבור מוצר כזה בין הרשתות השונות מכיוון שכולן תעשנה שימוש באותו מחיר. יחד עם זאת, כן תהיה פגיעה במדד עבור הרשתות האחרות מכיוון שהמוצר לא נמצא אצלן. חנויות בעלות מדד נמוך במיוחד לא יוצגו בתוצאות. אנחנו מעדיפים לא להציג תוצאה מאשר להציג תוצאה אשר איננה אמינה באופן חריג. במקרה שהמחיר פשוט לא קיים במערכת, נעשה שימוש במחיר הגבוה שיש למערכת.

מדד

מכיוון שאנחנו בפרייסז דוגלים בשקיפות מרבית, עבור כל חנות מוצג "מדד". המדד משקף באחוזים את כמות המוצרים שעבורם יש במערכת מחיר מדויק תוך התחשבות במחיר ובכמות של המוצר ביחס לסל. עבור מוצרים שעבורם אין מחיר מדויק, המערכת עושה שימוש במחיר ממוצע ע"פ נוסחה שלנו המתעדכנת מדי פעם. בנוסף, אם המוצר לא קיים בחנות והמערכת מציעה תחליף, תהיה פגיעה מסוימת במדד. ככל שהמדד גבוה יותר, כך יש לפרייסז יותר מחירים עבור המוצרים המבוקשים בחנות.

  • המדד נותן משקל לעלות המוצר ולכמות שלו ברשימת הקניות. מוצר שעולה 100 ₪ וחסר עבורו מחיר, ישפיע יותר על ירידת המדד מאשר מוצר שעולה 10 ₪.
  • אין קשר בין המדד להימצאות המוצר בחנות. הנחת העבודה, שכל עוד לא הוספת לרשימת הקניות מותג ספציפי של אחת הרשתות, המוצר קיים בכל הרשתות. אף מערכת בעולם, כולל לא זו של הסופרים עצמם, לא יודעת לומר בוודאות של 100% שמוצר מסוים נמצא עכשיו בסניף מסוים.


loading

רגע מחשבים...

ברגעים אלה אנחנו בודקים עבורך היכן נמצא הסל הזול באזור שלך. משך הבדיקה תלוי ברדיוס שהגדרת, בכמות החנויות באזור שלך ומספר המוצרים בסל שלך.